Historie společnosti

2004
2006
2008
2010
2013
2015
2004

Založení společnosti

Společnost Krimpsystems s.r.o byla založena roku 2004. Vznikla ze společnosti Nástrojářství Petr Tichý.

Byly vyrobeny první krimpovací nástroje, na které navázala řada sloupkových nástrojů KS2003-BR01-1.

2006

Navázání spolupráce

s významnými českými výrobci kabelových svazků Kes Vratimov, Autokabel krupka, Euchenauer,FTC Letiny,…

Firma zdokonaluje evidenci vyráběných dílů a nastavuje nový systém výroby. V této době dochází k prvním prodejním úspěchům mimo ČR.

2008

Výměna strojového parku

začala výměna strojového parku za nejmodernější stroje Mitsubishi.

Firma navázala obchodní spolupráci s prodejci krimpovací techniky zahraničních výrobců, pro velký zájem o díly KrimpSystems.

Rozšiřujeme výrobní prostory.

2010
paralax_11

Překročení hranice 100 pravidelných velkých zákazníků

Výrazně posilujeme prodej přes našeho obchodního partnera na Slovensko,Maďarsko a Německo.

2013

Stěhování společnosti do větších prostor a pořízení dalšího špičkového vybavení Mitsubishi.

Firma přešla z pozice malé firmy na firmu střední velikosti , začátek spolupráce s giganty v oboru výroby kabelových svazků.

2015

Navázání spoluprace s jedním z nejvýznamnějších světových firem v oboru výroby strojů na zpracování kabelové konfekce.

Firma připravuje výstavbu nové výrobní haly a další výrazné posílení strojového parku.

Nástrojárna v číslech

Profil firmy

Firma KrimpSystems je ryze česká nástrojárna zaměřená na malosériovou a kusovou výrobu dílů přesné mechaniky. Již přes 10 let se specializuje na výrobu dílů a nástrojů pro krimpování kontaktů a vodičů, dále pro střihání a odizolování vodičů.

Díky špičkovému strojnímu vybavení a dlouholeté praxi v oboru patří KrimpSystems mezi přední výrobce a dodavatele technologií pro krimpování v celé střední Evropě. Důslednost, preciznost při výrobě nástrojů a vysoká kvalita používaných materiálů umožňuje dodávat nástroje KrimpSystems do velkých mezinárodních firem vyrábějících kabeláže pro přední výrobce v elektronickém a automobilovém průmyslu např. Audi, Mercedes, BMW, Opel, Volksvagen, Bosh, AEG, Whirpool atd.

Mezi stálé zákazníky patří také malé firmy, pro které vždy najdeme řešení jejich problémů v podobě kvalitních dílů za příznivou cenu. Díly KrimpSystems lze najít v mnoha nástrojích zahraničních výrobců, kde se kvalitně vyrobenými díly nahrazují problematicky či špatně fungující komponenty.

Velkou předností firmy KrimpSystems je možnost konzultace konkrétního problému při výrobě kabelových svazků. Jelikož se požadavky na kvalitu krimpovaného spoje velice zpřísňují, v dnešní době již není možno krimpovat metodou „vypadá to dobře a drží to“.

Ve firmě KrimpSystems se provádí zkoušky pevnosti krimpovaného spoje na NC trhacím stroji a dále pak řezy (rozbrusy) krimpovaného spoje včetně vyhodnocení dle požadovaných norem na krimpovaný spoj. K tomuto účelu máme kompletně vybavenou nejnovější laboratoř od firmy Schleuniger AG.
Mezi další služby náleží např. držení konsolidačních skladů na základě ročních objednávek nebo krimpování vzorků. Tato služba je poslední dobou velmi využívaná, jelikož umožňuje rychle reagovat na požadavky zákazníků bez investic v řádech desetitisíců korun.

V současné době firma KrimpSystems připravuje stavbu nových prostor, jejichž součástí bude i nové servisní a školicí středisko, které bude velice úzce spojené s výrobou KrimpSystems. V praxi to bude znamenat zkrácení časů oprav a úprav nástrojů. V případě havárie stroje bude vyřešení problému otázkou několika hodin.

Strojní vybavení

Srdcem celé výrobní části firmy KrimpSystems jsou elektroerozivní stroje pro výrobu maximálně přesných dílků. Kapacita firmy je 7 strojů (drátové řezačky a hloubičky) s preferencí značky japonského výrobce Mitsubishi. Tyto stroje se snaží firma pravidelně obměňovat, aby zůstala na vrcholu výroby přesných dílů s dosaženým povrchem až 0,08 Ra u drátového řezání a 0,4 VDI u hloubení. Mezi další strojní vybavení náleží nástrojařské frézky, soustruhy, bruska nakulato apod. Samostatnou kapitolou je broušení, a to jak rovinné (NC brusky) tak i tvarové (CNC brusky).

Měření přesnosti vyrobených dílů zaručuje velká škála měřícího vybavení od firem Mitutoyo, Mahr včetně CNC měřicího digitálního projektoru Vu Master Baty. Firma KrimSystems je strojně vybavena pro výrobu součástí menšího charakteru, v žádném případě neprovádí výrobu vstřikovacích forem ani jejich opravu.

Naše nástroje a díly používají mimo jiné firmy:

Zaujali jsme vás? Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

error: Content is protected !!