Poloautomatický odizolovávací a krimpovací lis SC-30

Kompletní krimpovací stroj, který při použití krimpovacích nástrojů provede odizolování vodiče a jeho nakrimpování do požadovaného kontaktu, který je při procesu krimpování automaticky odstřižen ze spojovacího pásku.

DSC_0004-e1430242233789
DSC_0007-e1430242279697

Poloautomatický odizolovávací a krimpovací stroj SC-30 s pneumatickým řízením procesu slouží k odizolování licen a drátů o průřezu od 0,05 mm2 do 1,5 mm2 a současně ke krimpování téměř všech kontaktů v pásu, které se nacházejí na trhu.

Stroj se skládá z:
– držáku cívky
– odizolovávacího zařízení
– krimpovacího lisu
– krimpovacího nástroje
– vyhazovače

Odizolovací zařízení

Vodiče o průřezu od 0,05 mm2 do 1,5 mm2 s měkkými až velmi tvrdými izolacemi jsou odizolovány stejnými noži. Pro průřezy vodičů menší než 0,05 mm2 až do přibližně 0,012 mm2 (AWG 36) lze na poptávku dodat speciální tvarové odizolovací nože.
Odizolovací zařízení se skládá ze dvou bočních protiběžných odizolovacích nožů (1) a spouštěče (2). Pneumatický válec (3) svírá odizolovací nože a pneumatický válec stahuje izolaci z vodiče. Posouvací unášeč (5) spojený s pneumatickým válcem (4) ovládá s každým zdvihem válce současně posouvací zařízení spodní části nástroje, čímž je posouván následující kontakt na kovadlinku. Zbytky izolace odstraňují dvě vyfukovací trysky.

Krimpovací lis

Krimpovací lis je poháněn mechanismem s lomenou pákou. Horní část nástroje a spodní část nástroje se pohybují proti sobě. Proces lisování uskutečněný pomocí lomené páky je na začátku velmi rychlý a na konci pohybu vytváří relativně pomalou, ale silnou deformaci krimpované součástky.

Držák cívky

Držák cívky je upevněný na podstavci stroje. Materiál v pásu může být dle potřeby přiváděn podélně nebo příčně. Osa cívky je opatřena nastavitelnou brzdou odvíjení.

Krimpovací nástroj

Nástroje s podélným posuvem – kontaktní materiál jde zezadu (L) a příčným posuvem – kontaktní materiál jde z levého boku (Q). Nástroje mají část horní a spodní.

Horní část nástroje se u obou typů (L a Q) skládá z:
– hlava nástroje (Werkzeugkopf) (1)
– lisovník izolace (Isolationsstempel) (2)
– vyhazovač (Auswerfer)
– lisovník kovu (Crimpstempel) (4)
– nůž (Messer) (jen typ L) (5)

Spodní část nástroje se skládá z:
– nůž (Messer) (jen typ Q) (6)
– tělo nástroje (Werkzeugkörper) (7)
– kovadlinka (Amboss) (8)
– spodní matrice (untere Matrizen) (9)
– posun (Vorschub)
– kryt vodítka (Fűhrungsdeckel) (10)

Výměna nástroje a nastavení stroje, popř. přestavba na jiný krimpovaný kontakt je uskutečnitelná v několika minutách (cca 5 min.).
Detailní popis nástroje je na tomto místě zbytečný, protože všechny díly jsou dobře patrné a očíslované v rozloženém výkresu v seznamu náhradních dílů nástroje. Lisovací a stříhací části z tvrzené nástrojové oceli jsou opotřebitelné náhradní díly a lze je jednotlivě lehce vyměnit.

Nastroj SC30 - leták
Nastroj SC30 - leták
letak_A4_nastroj_proSC30_nahled.pdf
Version: 1.0
460.3 KiB
413 Downloads
Details
Stroj SC30 - leták
Stroj SC30 - leták
letak_A4_stroj_SC_30_nahled.pdf
Version: 1.0
702.5 KiB
1325 Downloads
Details

Zaujaly Vás naše produkty?

error: Content is protected !!